Müzik Haberleri | Radyo Sinerji
ŞİMDİKİ PARÇA

Title

Artist

Background

Müzik Haberleri

5 aylık bir yoğun kayıt sürecinin ardından 20 Şubat tarihinde yayınlanan albüm, ismi ile de dikkatleri üzerine çekiyor. Camın işlenmiş en kıymetli hali olan Kristal, albümün özünü ve varoluş hikayesini simgeliyor. Her iki ucu da betimleyen Kristal Oda, şeffaf ve kırılgan aynı zamanda hem parlak hem de karanlık…

Yılın en dikkat çeken projeleri ve isimlerinin yarıştığı PowerTürk Müzik Ödülleri, sadece PowerTürk ekranlarında gerçekleştirildi. Gecede, Türk Pop Müziği’nin en güçlü isimlerine toplam 7 kategoride ödül verildi. Yaşam Boyu Başarı Ödülleri ise Müzik dünyasında 50. yıllarını kutlayan MFÖ grubuna ve ‘Yaz, Yaz, Yaz’ parçası ile 30. yılını dolduran Şehrazat’a sunuldu.

Başarılı müzisyen Murat Boz yeni single çalışması ‘Can Kenarım’ ile müzikseverler ile bir kez daha buluşuyor. 2006 yılında çıkardığı “Aşkı Bulamam Ben” isimli single çalışmasından bu yana kariyerinde 14 yılı geride bırakan ve 5 albüme imza atan Boz, 11’inci single çalışması ‘Can Kenarım’ ile sevenlerin içini ısıtacak.

Türk pop müziğinin en özel sesi, şarkı yazarı ve yorumcularından Göksel, başarılarla dolu müzik yolculuğunda yine iddialı bir şarkı ile devam ediyor.

Arka arkaya çıkardığı büyük ilgi gören single şarkılarına bir yenisini daha ekleyen Göksel, “Ben Fena Aşığım” isimli yeni şarkısını bugün müzikseverlerin beğenisine sundu.

Hayatını sadece kendi iradesiyle, kendi ayakları üzerinde durarak yaşamaya karar veren bir kadının yol hikâyesini anlatan Gülben Ergen ‘in yeni şarkısı “Bu Benim Hayatım” in sözü ve müziği Sezen Aksu düzenlemesi Taşkın Sabah imzası taşıyor.

Türk rock müziğin güçlü kadın vokallerinden Fatma Turgut, “Günleri Bağlarken” isimli video klibini 4 Şubat Salı günü izleyenlerin beğenisine sundu.

“Elimde Dünya” albümünün ikinci video klibini ”Günleri Bağlarken” isimli şarkısına çeken Fatma Turgut, klip çekimi için büyük bir emek harcayarak 3 hafta boyunca motosiklet dersleri aldı.

Mustafa Ceceli’nin yeni teklisi ‘Saçma Sapan’ tüm dijital platformlarda yayında.

Sözü ve Müziği Emir Şamur’ a düzenlemesi Mustafa Ceceli’ye ait olan şarkının video klibi Hasan Kuyucu yönetmenliğinde çekildi.

Son çıkarmış olduğu single çalışması “Uslanmıyor Bu” nun hemen ardından Zeynep Bastık, kendi imzasını taşıyan slow şarkısı “Çukur” u müzik severlerin beğenisine sundu.

Grammy ödül töreninden sonra Billie Eilish  ‘Bad Guy’  dinlenmesi % 80 arttı.Grammy töreninden sonra Camila Cabello , Tyler, the Creator , Billie Eilish , Lil Nas X  gibi isimlerin dinlenmesinde artış oldu .Nielsen Music/MRC verilerine göre sarkıların dinlemesi Amerika’da artarak 19.29 milyondan 21.8 million a cıktı

Özgün İle Dans Etmeye Hazır Mısın?

Sevilen sanatçı Özgün, yepyeni projesi Mahzen’i müzikseverler ile buluşturacak.

Sözü Bade Derinöz’e, müziği Bade Derinöz ve Özgün’e ait olan Mahzen şarkısının düzenlemesini ise Gürkan Kömürcü üstlendi.

Tuğba Yurt ‘Yas’ı Kliplendirdi!

Tuğba Yurt, ‘Sığınak’ albümünün ikinci video klibini çekti. Sözü ve müziği Sezen Aksu’ya ait olan ‘Yas’ şarkısının klibinde yönetmen koltuğuna da Tuğba Yurt oturdu. Şile’de eksi 3 derece soğukta ve aynı gün Bebek’teki bir mekanda yapılan çekimlerde Yurt’a yaklaşık 40 kişilik bir prodüksiyon ekibi eşlik etti.

Alper Gemici, uzun zamandır üzerinde çalıştığı yeni mamulü “Adı Aşk Bunun”un hazırlıklarını  tamamladı.

Justin Bieber belgeseli yayında

Bieber’in kendisinin hazırladığı dökümanterin ilk bölümü yayında. 10 bölümlük belgeselin 11 dakikalık başlangıç kısmında Kanada’da geçirdiği çocukluk günlerine dönüş var. Ardından 15 konser kala iptal ettiği  2017 “Purpose” turnesinin ardındaki gerçekler su üzerine çıkıyor. Justin Bieber’in oldukça zor  günler yaşadığı belgeselde gözler önüne seriliyor.

Billie Eilish “Yılın Kaydı “ödülünü de alarak geceden 4 ödülle ayrıldı

2019’da ‘Aşk bu biter mi’ ile ilk single çalışmasını yayınlayan Cem Yenel daha sonra Fikret Şeneş şarkıları adı altında yayınlanan tribüt albümünde ‘Son Yolcu’ şarkısı ile yer aldı.

2020 için büyük planların temelini atan Cem Yenel’in  ikinci single çalışması ‘Çok Aşığım’ Volga Tamöz prodüktörlüğünde ve Ypsilon Musix etiketi ile tüm digital platformlarda yayında.

Emre Aydın çocukluk hayalini ‘Yalnızım Dostlarım’ isimli efsane şarkıyı seslendirerek gerçekleştiriyor. Sözü Tahir Paker’e, müziği ise Burhan Bayar’a ait olan “Yalnızım Dostlarım” isimli şarkının bir kısmını İsveç’te aranje ettiren Emre Aydın, bu şarkıyı kendine has yorumu ve soundlarıyla sevenleriyle buluşturmaya hazırlanıyor.

 Kaynak: PowerTürk

Esin İris’ten Elektro-Pop Tekli : ”Korkarsan Dur”

Ünlü sanatçılara yazdığı şarkı sözleri ve listelerde zirveye oturan müzik çalışmaları ile tanıdığımız şarkıcı, söz yazarı ve besteci Esin İris, Garaj Müzik etiketiyle yayınlanan yeni teklisi “Korkarsan Durile içimizdeki cesur tarafa sesleniyor.

 Kaynak: PowerTürk

Oyuncu ve Müzisyen Keremcem beş yılın ardından ‘Gitmişsin Çoktan’ şarkısı ile geri döndü.  Ekranların sevilen yüzü Keremcem yeni şarkısı “Gitmişsin Çoktan” ile tüm dijital platformlarda yerini aldı.

 Kaynak: PowerTürkReklam vermek için bizi arayın lütfen..

(0356) 212 5656

0543 746 3754