Tokat Haberleri | Radyo Sinerji
Current track

Title

Artist

Current show

Background

Tokat Haberleri

Kıymetli hemşehrilerim!
Sizi ve sizin nezdinizde tüm Tokat halkını sevgi ve saygıyla selamlıyorum. Kamuoyunun da yakından takip ettiği bir seçim sürecinin sonunda, İlimizin Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlığına seçilmiş bulunmaktayım. Öncelikle şahsım ve meclis üyelerimizle birlikte memleketimiz için hayırlı olmasını diliyorum.
Son derece demokratik olduğuna inandığım bir seçim süreci yaşadık. Süreci takip edenlerin de bildiği gibi, birbirine rakip olan başkan adaylarının dahi demokratik çerçevede ittifak kurabildiği bir süreçti bu. Demokrasilerde seçim kazanmak kadar, kaybetmek de bir realitedir. Malumunuz olduğu üzere, Oda Başkanlığımız için yapılan daha önceki iki seçimde başkan adayı olmuştum. Gelinen noktada; seçimi kaybetmenin getirdiği üzüntüyle birbirimizi suçlayıcı dili devam ettirmek, şehrimiz için endişe verici bir huzursuzluk ortamı yaratmaktadır. Hiçbir dayanağı olmayan suçlamalar, iyi niyet taşımayan eleştiriler yaparak, sitem etmeyi kendine hak gören bu anlayışın hepimize zarar verdiği açıktır. Hep birlikte bu gerilim hattının bizi kuşatmasına izin vermeyelim. Bu saatten sonra bize düşen şehrimizin ticaretine sunacağımız katkılar, üzerimizdeki sorumluluğun bilinciyle şehrimiz için yapacağımız işlerdir. Altını çizerek belirtmek isterim ki; demokratik çerçevede, ittifak kurmak bir hak ise, benim için de bir haktır. Seçim sürecinde başkanlığa aday olan tüm üyelerimizle istişare içinde çalışmaya, hayal ettikleri projelerin gerçekleştirilmesi için tüm olanakları sağlamaya hazır olduğumu beyan ediyorum.
Bu duygu ve düşüncelerle ortak paydamız Tokat için elimden geleni yapacağımı belirtiyor, memleketimizin âli menfaatleri için bütün siyasetçilerimiz, bürokratlarımız, sivil toplum kuruluşlarımızın temsilcileri, basın mensubu arkadaşlarımız,  sürece katkı sağlamaya hazır bütün paydaşlarımızı yanımızda olmaya davet ediyorum.
Tüm hemşehrilerimiz ve üyelerimizi sevgi, saygı ve samimiyetle kucaklıyorum.
      Fatih GÖKDERE
Tokat Ticaret ve Sanayi Odası  Yönetim Kurulu Başkanı

Tokat Ticaret ve Sanayi Odası başkanlığına son anda Fatih Gökdere seçildi.Daha önce meclis üyeliğine Dr. Ali Çelik listesinden kazanan Fatih Gökdere sürpriz bir kararla başkanlığa aday oldu ve sarı listenin desteği ile kazandı..

Tokat valisi Numan Hatipoğlu Radyo Sinerji’yi ziyaret etti. Yayın stüdyosu ve ofisi çok beğenen valimiz profesyonel yayınlardan dolayıda tebrik etti. Günün anısına sayın valimize Radyo Sinerji logolu bir havlu hediye ettik

YEŞİL TOKATI SEVİYORUZ

Yıllarca sadece DSİ çalışanlarının faydalandığı alan Tokat Belediyesi tarafından tüm Tokatlıların kullanımına açıldı. Yapımında mevcut ağaçları korumaya özen gösterilen park nefes alınacak, yemyeşil bir ortam oldu.

Tokat Ticaret ve Sanayi Odası’nda 9 ayrı grupta 25 yeni meclis üyesi gerçekleştirilen seçimlerle belirlendi.

Tokat Ticaret ve Sanayi Odası’nda 9 ayrı grupta 25 yeni meclis üyesi gerçekleştirilen seçimlerle belirlendi.

Tokat’ta bir otelde sabah saatlerinde başlayan seçimlere oda üyeleri yoğun ilgi gösterdi. Seçimler öncesinde Tokat Ticaret ve Sanayi Odası Başkan adayları İşadamı Ali Çelik, İşadamı Erol Can ile İşadamı Sami Ülkü birlikte basına poz verdi. Saat 17: 00’de sona eren seçimlerde 1. nolu meslek gurubu Murat Şahin, Gökhan Muratdağı, 2 nolu meslek gurubu Ali Çelik, Fatih Gökdere, Bülent İşeri, 3 nolu meslek gurubu Emrah Altun, Mustafa Dülek, Erkan Yıldız, 4 nolu meslek gurubu Hüseyin Danabaş, Sinan Gökçe, 5 nolu meslek gurubu Oktay Kızılkaya, Nihat Elibol, Dursun Sansar, 6 nolu meslek gurubu Fethi Yakar, Emin Yılar, Serhat İspirli, 7 nolu meslek gurubu Ali Özler, Sergen Coşkun, Mehmet Yılmaz, 8 nolu meslek gurubu Erol Can, Dursun Över, Hüseyin Şanlı, 9 nolu meslek gurubu Sami Ülkü, Günaydın Altuntaş, Turgay Akıntaş oldu.

Tokat TSO’da önümüzdeki hafta sonu yönetim kurulu ve meclis başkanlığı seçimi yapılacak. – TOKAT

Kaynak: DHA